Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı
 • Kuruluşu 60 yıl öncesine dayanan Elba Bant, son 11 yılda ileriye yönelik projelerini süratle uygulamaya koyan bir anlayışla müşteri memnuniyetine odaklanmış bir şirket profili sergilemiştir. Elba, 2001 yılından itibaren başta “kalite” olmak üzere müşterilerine en iyisini sunabilmek için geniş boyutlu bir yatırıma girişmiştir.
 • 2000 yılında 2.5 milyon m2 olan aylık üretimini 2012 yılında 17-18 milyon m2’ye çıkarmıştır. Böylece hedeflediği kalite anlayışını uygulayarak, ürünlerini 37 ülkeye ihraç etmeyi başarmıştır.
Kurumsal Tarihçe
 • Uzun yıllar sadece OPP Hotmelt koli bantları üreten Elba, ürün yelpazesine yeni ürünler ekleyerek ürün gamını sürekli genişletmiştir.
 • Elba, Türkiye’de Solvent bazlı koruma bandı üreten ilk şirkettir. Bu ürününü bugün; Full entegrasyonla film üreten Robot Coextruction makineleri, doğayı kirletmeyen ve kullanılan solventi geri kazanan Recovery sistemiyle - Doğal kauçuktan yapılan Solventli tutkal kimya ünitesi - 6 renkli baskı ünitesi - 2.5 cm eninde Tutkallama Coating makineleri - En dar ölçüleri kesen dilimleme makineleri - Karton rulolar üreten departmanı ile Elba, gerek solvent bazlı gerekse su bazlı ve akrilik su bazlı, baskılı/baskısız her renkte ve ebatta kaliteli koruma bantlarını üretebilmektedir.
 • Yakın geçmişte Solventli Maskeleme Bandı - Solventli Çift Taraflı yapışkanlı bantları da ürün gamına dahil edilmiştir.
 • Coextruction departmanını sürekli genişleterek bugün; biri 2.5 m. diğeri ise 1 m. genişliğinde iki kast film makinesiyle, 2.50 cm eninde yüksek kapasiteli 2 adet Balon Sistemli film makinesiyle Stretch üretimi yanı sıra-CPP filmi ve Coex filmlerini üretmektedir. 8/10 Mikron kalınlığında Gıda Stretch’i üretimini de başlatmıştır. Elba, Laminasyon tesisi ile her türlü laminasyon filmlerini de üretebilmektedir.
 • Elba, 15 yıldır var olan ISO 9000 Kalite Belgesi’ne ek olarak gıda üretimine yönelik ISO 22000 Kalite Belgesi’ne de sahiptir.
 • Elba fabrikası 42.000m2 arazi üzerinde şimdilik 16.500m2 kapalı alan içinde bulunmaktadır. Gelecekte yapılacak ek tesislerle 30.000m2’lik bir kapalı alana ulaşılacaktır.
 • Çok kısa bir süre sonra OPP Solvent bazlı koli bantlarını da ürün gamına katacak olan Elba, 2015 yılına kadar mevcut ürün gamına 2-3 yeni ürün eklemeyi prensip olarak kabul etmiştir ve bu konudaki detaylı çalışmalar sürdürülmektedir. Şirketimiz 200 kişinin üstünde bir istihdam sağlamaktadır.
Kurumsal Tarihçe
 • Elba olarak yapılan gelişmelerin sürekli olması için bilinçli, sağlam temellere dayalı teknolojik projelere odaklanmak ve ürün yelpazesini daha da genişletmek için gayret sarfediyoruz. Bu anlayışla ülkemizin yarınlarına yatırım yaptığımıza yürekten inanıyoruz.
 • Geçmişteki her türlü yıkıcı rekabet, her türlü engel ve zorluklar Elba’nın tüm ekibini daha çok motive etmiş ve bu günlere gelinmesine zemin hazırlamıştır.
 • Dünyanın gelişimi paralelinde Elba ailesinin, çok uzun yıllar aynı anlayışla, aynı hızla, aynı istekle çağın gereksinimlerini yakından takip ederek, bir dünya şirketi olmayı amaçlayarak, dürüstlük ilkelerimizle ve yerleşik prensiplerlerle candan çalışacaklarına inanıyorum. Yerleşik kurallarımız doğrultusunda güçlü yanlarımızı görürken, öğrenecek ve geliştirecek daha çok şeyin olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız.
 • Omuz omuza çalışarak Elba’yı ülkemizin sayılı sanayi şirketlerinden biri haline getiren birinci ve ikinci neslin yanında, aldıkları yüksek eğitimin ardından şirketin alt kademeleri görev yapmaya başlayan üçüncü nesli de aramızda görmek, yarına olan inancımızı artırmaktadır.
 • Sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde, engelliler ve öğrencilere yönelik yardım ve burslarımızı her yıl artırarak sürdürmekteyiz. Topluma, insanlığa ve çevreye olan sorumluluklarımızı asla aklımızdan çıkarmadan gereken katkıları yapmaktan da hiçbir zaman çekinmeyeceğiz.

  Mois Kohen
Sitemizde yer alan fotoğraf, metin ve içeriğin tüm hakları ELBA BANT SANAYİ A.Ş.’ye aittir. İzinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz ve kaynak gösterilemez. ELBA 2013 ©