laminat

Laminatlar ve Farklı Ahşap Türleri​

ELBA ürünlerinin yüksek yapışma seviyesi, panel kenarlarının boyanırken veya verniklenirken film ile yüzey arasında boya veya vernik penetrasyonu riski olmadan korunmasına olanak tanır. Her ahşap türü ve ilişkilendirilen bitiş, özel çözümler gerektirir. ELBA, destek ve rehberlik konusundaki sistemik yaklaşımının bir parçası olarak, kullanımınıza uygun doğru filmi seçmenize yardımcı olacaktır. Ahşabınız işlenmemiş, zımparalanmış, verniklenmiş veya laklı olsun, ELBA’nın bitişini korumak için her zaman bir çözüm bulunmaktadır.

Dekoratif laminatlar, özelliklerini geliştirerek alanlarını genişletiyor:

Yeni alanlarda ve ortamlarda artan kullanım, önemli bir yükseltmeyi gerektiriyor.

Aynı görünüm ve dokuya sahip diğer malzemeleri, ahşap, taş veya metaller gibi, yerine koyma.

Anti-parmak izi, yüksek çizilmeye, ısıya veya kimyasal dirence sahip yeni işlevsellikler sunma.

Bu eğilimler, yüzeylerin karmaşıklığını ve değerini artırdığından, yüksek performanslı çözümler için yeni zorlukları beraberinde getiriyor. Her zamankinden daha fazla, doğru uygulama için doğru yüzeyde doğru filmi kullanmak esastır. ELBA, pazar trendlerini ve değişikliklerini öngörüyor ve yarının çözümlerini geliştiriyor.

Yüksek Basınçlı Laminat Parke (HPL) ve Melamin Kaplı Yonga Levha (MFC/TFL) İçin Filmler:

ELBA, HPL veya MFC malzemelerindeki yeni bitişlere özel olarak tasarlanmış geniş bir filmlere sahiptir. Bu filmler, üretim süreçleri boyunca ürünlerinizi mükemmel tutarlar.

Laklı Kaplama Paneller İçin Filmler:

İşleme filmleri, mat bitişlerle Anti Parmak İzi (AFP) kaplamaları olan şık ve değerli kaplamaların üretimi sırasında üretim sürecinin tamamında gereklidir. ELBA, müşterileriyle işbirliği içinde, özellikle yeni dokulu bitişler için yeni çözümler tasarlar.

Dayanıklı ve uzun ömürlü olan yüksek basınçlı yapısal laminatlar, iç duvar kaplamaları, bilimsel yüzeyler ve dolaplar gibi yüksek darbe direnci gerektiren iç uygulamalar için kullanılır. Ayrıca dış mekan mobilya elemanları veya dış cephe panelleri gibi mimari uygulamalarda da kullanılır.

ELBA, bu yüksek değerli yüzeylerin sunduğu çeşitli bitişlere uygun, iç ve dış mekan kullanımı için uyarlanmış koruma filmleri tasarlamıştır.